Izbička

IMG_6700Neverili by ste, aké rôzne debaty si pamätá jedna detská izbička v jednom paneláku.  Napríklad aj takúto:

„Myslíš si, že keď si myslím, že verím v Boha, že budem spasený?“ začal filozofovať malý filozof.

„Logicky,“ odpovedal prakticky o čosi väčší praktik.

„No hej, ale keď si myslím, že verím v Boha a napríklad ti ukradnem peniaze, tak aj vtedy budem spasený?“ hlboko sa zamýšľal filozof.

„Tak po prvé, ja žiadne peniaze nemám, ale povedzme, že by som mal a ty by si mi ich potiahol, tak by si síce mohol veriť v Boha, ale pre mňa by si bol zlodej a pre Boha klamár,“ krátko a múdro odvetil praktik..

„Prečo klamár?“ nerozumel filozof.

„Lebo určite by si tie peniaze ukradol tak, aby ťa nikto nevidel. Mám pravdu?“ hodil udičku praktik.

„To si píš. Kto by už kradol tak, aby ho niekto videl,“ začal sa vyškierať filozof.

„Boh by predsa tvoje kradnutie videl a keď by si mu potom bez všetkého povedal, že v neho veríš, bol by si klamár,“ zakončil praktik.

„Vieš čo si myslím, že ak veríme v Boha, tak všetko čo robíme  v skrytosti by malo  byť také, čo by sme dokázali robiť aj pred ľuďmi,“ zatváril sa filozof najmúdrejšie ako vedel.

„Presne toto sa ti snažím celý čas naznačiť. Viera v Boha nie je o slovách, ale o skutkoch. Som rád, že si na to prišiel. Aj keď tak trochu okľukou,“ zakončil praktik a už sa tí dvaja klbčili.

© Júlia Hubeňáková
15. 3. 2015   4. pôstna nedeľa

Ježiš povedal Nikodémovi: „Ako Mojžiš vyzdvihol na púšti hada, tak musí byť vyzdvihnutý aj Syn človeka, aby každý, kto verí, mal v ňom večný život.“

Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život. Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.

Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

A súd je v tomto: Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé. Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené. Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu.  Jn 3, 14-21

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *