Ježiš je tu! 8. Nedeľa po Zoslaní Sv. Ducha

feeding the multitude bigJežiš „vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil, lámal chleby a dával učeníkom a učeníci zástupom. Všetci jedli a nasýtili sa, ba ešte nazbierali dvanásť plných košov zvyšných odrobín.“ (Mt 14, 19-20)
Dnešný zázrak rozmnoženia chlebov a nasýtenia zástupov bol predobrazom Eucharistie. Aj my sa môžeme sýtiť Chlebom z neba aj my sa môžeme stretnúť s Ježišom, byť svedkami jeho zázrakov.
Pri púti po Svätej Zemi môžeme nájsť množstvo miest, vecí, „pamiatok“, o ktorých sa hovorí: Na tomto mieste…; Tu niekde by mal byť…; Približne v tejto lokalite sa udialo… a podobne.
Istý pán bol tiež na púti vo Svätej Zemi. Počas svätej omše sa zdvihol silný vietor, až taký, že rozfúkal z oltára premenené hostie. Keď ich pozbierali, tento pán si zobral do vrecka jeden kameň. Keď sa ho pýtali, prečo si vzal ten kameň, odpovedal: „O mnohých veciach, pamiatkach, miestach počúvame, že Pán Ježiš niekde tam a tam bol, chodil alebo robil. Na kameni, ktorý si zo Svätej Zeme odnesiem však viem s úplnou istotou, že na ňom Pán Ježiš bol!“

ivan molčányi, 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *