Šok

o_profimedia-0178567302Už od rána to medzi nimi vrelo. V ostatnom čase to bolo skoro na dennom poriadku, že sa pohádali, ba aj pobili. Až tak, že raz si to odniesla sklenená tabuľa na dverách a raz vybitý zub. Rodičia boli z nich úplne zúfalí. Nepomohlo dohováranie, ani tvrdšie tresty. Ak sa v niečom nezhodli, oheň bol okamžite na streche. Nebolo toho, kto by ustúpil a nebolo toho, kto by povedal, prepáč. Mama zvažovala, že zájde za psychológom, otec ju od toho odhováral. Tvrdil, že keď to nezvládnu sami, cudzí im nepomôžu.

Pomodlili sa a šli do toho. Keď už boli večer všetci doma, liečba šokom mohla začať.

V telke práve bežal hokej a všetci boli prilepení na obrazovke. Mamka niesla v jednej ruke nakrájané jabĺčka a pomaranče a v druhej čaj. Zakopla o koberec a nešťastie bolo na svete. Takmer celý džbán čaju vyliala na ocka.

„To si aké nemehlo, veď si ma celého obliala!“ zrúkol ocko, no mama si to nenechala.

„Ja, že som nemehlo? Keby ste sa nevyvaľovali na gauči a nesledovali ten sprostý hokej, nemuselo sa to stať,“ spustila mama.

„Tie hysáky si láskavo odpusť, ja v robote driem ako otrok, aby sme mali dosť peňazí, tak snáď aspoň ten hokej si môžem doma pozrieť. Či!?“ pritvrdila druhá strana.

„Aj ja by som sa rada pozrela, no musím žehliť, aby si v robote nevyzeral, ako bezdomovec,“ sypala mama ako z rukáva.

Chlapci v tom momente prestali dýchať. Ešte nikdy nezažili hádku rodičov. A že to bola hnusná hádka. Rodičia odišli z obývačky a zabuchli dvere. V kuchyni si sadli k stolu a v nežnom objatí čakali, čo sa bude diať. A že sa dialo. Po chvíli prišli vystrašení chlapci. Keď zbadali rodičov, opäť prestali dýchať.

„Mami, to nebolo naozaj?“

„Nie.“

V ten večer naši vyhrali.

© Júlia Hubeňáková , 10. 5. 2015   6. veľkonočná nedeľa

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“ Jn 15, 9-17

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *