4 veľkonočná nedeľa – o uzdravení ochrnutého

Kriste, ty si svojou presvätou rukou stvoril človeka a vo svojej dobrote si prišiel uzdravovať chorých. Aj ochrnutého si uzdravil pri ovčom rybníku. Zhrbenú ženu si zbavil bolestí. Zmiloval si sa nad dcérou Kananejky. Aj stotníkovu prosbu si vyslyšal. Preto ti vrúcne voláme: Všemohúci Pane, sláva tebe!

Pane, Bože môj, Spasiteľu, po zemi ako človek si putoval, aby si vzkriesil ľudské pokolenie. Vo svojej nesmiernej dobrote si všetkých uzdravoval. Prišiel si aj k Ovčej bráne a svojím slovom si dokonale uzdravil človeka už tridsaťosem rokov ochrnutého. (zo slôh večierne)

Božskou silou Kriste si kedysi slovom uzdravil ochrnutého a prikázal si mu vziať posteľ. Uzdrav moju dušu, ktorá je už dlho ťažko chorá.

Pane, nie kúpeľ uzdravil porazeného, ale vyliečilo ho tvoje slovo. Ukázala sa sila tvojho slova. Odvrhol bremeno choroby a nemoc sa stratila. Vzal na ramená rohožku, čo mu slúžila za posteľ, aby tak dosvedčil tvoje veľké dobrodenie. Sláva tebe Pane.

Príďte všetky národy a poznajte moc úžasného tajomstva. Náš Spasiteľ, Kristus, večné slovo Božie, dal sa za nás ukrižovať. Dobrovoľne zostúpil do hrobu a slávne vstal z mŕtvych, aby nás všetkých spasil. Jemu sa klaňajme. (zo slôh utierne)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *