Bomba

Krátke slovo s mocným obsahom. Najmä ak buchne. A že buchlo. V triede si volili nového predsedu, lebo ten pôvodný sa kamsi odsťahoval. Nebolo to vôbec jednoduché.

Na prekvapenie mnohých, navrhli Petra, ktorý mal od narodenia kratšiu nohu a bol priemerný žiak. V čomsi však predsa vynikal. Mal zdravý rozum. Vedel riešiť konflikty. Keď sa on do niečoho zamontoval, vtedy neplatilo právo silnejšieho. Mal cit pre spravodlivosť a vedel si ho obhájiť.

Navrhli aj Pavla. Reprezentoval školu v basketbale, mal samé jednotky a výbušnú povahu. Dosiahol všetko, čo si zaumienil. Málokto mu dokázal odporovať. Vodca, ktorý by predsedníctvo zvládol ľavou zadnou.

Triedna mala kandidátov dobre prečítaných a presne vedela, kto by sa mal stať predsedom; s voličskou základňou si až taká istá nebola. Vychádzalo to v prospech Pavla, predsa len, mal svoju charizmu. Do volieb však zasiahnuť nesmela.

Ako vždy, keď musela mlčať, začala sa modliť. „Pane, možno je to maličkosť, o čo ťa chcem teraz poprosiť. Dotkni sa sŕdc týchto mojich žiakov, ktorých si mi zveril. Nech sa rozhodnú múdro. Aj toto je pre nich skúška, aby raz, až budú dospelí, vedeli pri voľbách rozoznať, čo je dobré a správne. Pane, príď…“ Pery sa jej ľahučko pohybovali.

Prví z lavice pozbierali hlasovacie lístky a o päť minút vyhlásili výsledky. Čo vám poviem, bola to riadna explózia.

© Júlia Hubeňáková

1. 2. 2015, 4. Nedeľa v Cezročnom období

V sobotu vošiel Ježiš v Kafarnaume do synagógy a učil. I žasli nad jeho učením, lebo ich učil ako ten, čo má moc, a nie ako zákonníci.

A práve bol v ich synagóge človek posadnutý nečistým duchom. Ten vykríkol: „Čo ťa do nás, Ježiš Nazaretský? Prišiel si nás zničiť? Viem, kto si: Boží Svätý.“

Ježiš mu prísne rozkázal: „Mlč a vyjdi z neho!“ Nečistý duch ním zalomcoval a s veľkým krikom z neho vyšiel.

Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine. Mk 1, 21-28

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *