Gertrúda

KrizPred spovednicou sa vlnil dlhý rad chlapcov a dievčat. Väčšina chlapcov bola vystrihaná, ako keby mali rukovať. Dievčatá boli viac nazdobené ako inokedy, skoro každá mala vo vlasoch aspoň nejakú sponku. Všetkých do jedného však spájalo čosi spoločné, mali trému a zrýchlený tep. V rukách nenápadne zvierali  papieriky, ťažké ako balvany. Boli na nich kostrbatým písmom napísané všetky hriechy, ktorých sa dopustili. Najviac sa bála Gertrúda. Okrem toho, že neposlúchala rodičov a bila sa s bratom a…, mala jeden veľký hriech, o ktorom okrem nej nikto nevedel. Mala ho na papieri, ale či ho aj v spovednici povie? Čo si o nej pán farár pomyslí? Má ju predsa tak rád. Na hodinách náboženstva ju dával za vzor ostatným deťom. Keby tak vedel. Gertrúde sa pomaly začali tisnúť do očí slzy. Konečne prišiel aj pán farár. Napätie bolo ešte väčšie. Pristavil sa pri nich a jeho mäkká ruka pristála na Trudkinej hlave.

„Deti, dúfam, že sa nebojíte. Verte, že Pán Ježiš je už teraz pri vás a každého  jednotlivo objíma. Za to, že ste tu prišli a že ľutujete všetky svoje hriechy. Už už ich máte odpustené. Ešte niečo vám prezradím. Pred 50. rokmi, tiež takto v  máji, stál pred jednou spovednicou malý chlapec a bál sa rovnako ako vy teraz, lebo ho na duši ťažil dosť nepekný hriech. A viete čo, Pán Ježiš mi všetko odpustil a ja som bol nesmierne šťastný. Nebojte sa, aj odpustenie všetkých vašich hriechov je na spadnutie.

„Naozaj, pán farár? zašepkala nešťastná Gertrúda. „Naozaj, ver mi,“ povedal pán farár a venoval jej ešte jedno pohladenie.

 © Júlia Hubeňáková, 18 .5. 2013

Večer v ten istý prvý deň v týždni, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi zhromaždení za zatvorenými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im: „Pokoj vám!“ Ako to povedal, ukázal im ruky a bok. Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána.

A znova im povedal: „Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás.“ Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: „Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“ Jn 20, 19-23

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *