Selfie

indexDostali pozvánku do prezidentského paláca. Mali tancovať na oslavách nejakého významného štátneho výročia. Vedúci im povedal, že je to pre nich veľká česť, akú doposiaľ ich súbor nezažil, že si to majú veľmi vážiť, že… Im to bolo viac menej jedno. Hlavne, že nepôjdu do školy a uvidia hlavné mesto. Bude veselo.

Do hlavného mesta pricestovali deň vopred. Vystúpenie malo byť na ďalší deň popoludní. Mali more času. Čo s tým?

„Pôjdeme do ulíc,“ zavelil jeden z tanečníkov ostatným chlapcom. „Dievčatá neberieme. Mám dobrý tip. Uvidíte, čo ste ešte nevideli,“ dodal sprisahanecky. Jeho najbližší kamaráti sa tajomne usmievali, tí už vedeli, kam pôjdu.

Hlavnému sólistovi ani prvým husliam sa ísť nechcelo. Tušili, že chlapci chcú ísť na nejaké zlé miesto. Pritakali, že hej, že o piatej sa stretnú pred hotelom. Minúty ubiehali, malá ručička sa blížila k päťke a veľká mala čochvíľa preťať dvanástku.

„Kde sú tí dvaja!“ soptil pred hotelom organizátor záťahu. Nikto nechcel ísť pre omeškancov, napokon vybehol sám.

„Poranil som si ruku, keď som otváral fľašu,“ zakvílili prvé husle a otrčili ofačovanú dlaň.

„A ja som si asi vyvrtol členok, keď som skočil zo schodov,“ priskackal na jednej nohe sólista, takže nejdeme nikam.

„Moje nervy, ako toto dopadne! Vedúci sa zosype a prezident asi podá demisiu. Ale moja chyba to nebude,“ rozhodol organizátor a buchol dvermi. Tí dvaja mastili karty neskoro do noci.

Vystúpenie sa im vydarilo. Boli aj v televíznych novinách a prezident sa so všetkými vyfotil. Špeciálne selfie si urobil so sólistom a prvými husľami. Tí sa mu páčili najviac.

© Júlia Hubeňáková , 27. 9. 2015   26. nedeľa v Cezročnom období

Ján povedal Ježišovi: „Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami.“

Ježiš vravel: „Nebráňte mu! Lebo nik, kto robí divy v mojom mene, nemôže tak ľahko zle hovoriť o mne. Veď kto nie je proti nám, je za nás.

A kto by vám dal piť čo len za pohár vody preto, že ste Kristovi, veru, hovorím vám: Nepríde o svoju odmenu.

Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora.

Ak by ťa zvádzala na hriech tvoja ruka, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený, ako keby si mal ísť s obidvoma rukami do pekla, do neuhasiteľného ohňa.

Ak ťa zvádza na hriech tvoja noha, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života krivý, ako keby ťa mali s obidvoma nohami hodiť do pekla. Mk 9, 38-43. 45. 47-48

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *