Lesana

2009_11_11_Ramsgate_dedovia_0247Starký bol pre Lesanu všetkým. Mal síce takú škriabaciu bradu, keď si ju pritúlil, ale neva.  Bol to ten najlepší starký na svete. Cez víkend sa mohla ráno k nemu šuchnúť pod perinu a on jej rozprával neuveriteľné veci. O tom, ako ťažko vyrastal, lebo mu vo vojne zomrel ocko, ako musel skoro ráno vstávať, aby pred školou stihol nakŕmiť statok a niekedy aj podojiť, keď ochorela mama, teda prastarká. Donekonečna a dokola si prezerali fotky a starký donekonečna a dokola musel maľovať príbehy z detstva. Rozprával jej tiež o Bohu, o Jánovi Pavlovi II., o svätých. Mali medzi sebou asi milión tajomstiev. A zrazu ho niet. Zomrel. Všetci plakali. Aj Lesanka. Starký v truhle bol taký iný, aj sa trochu bála. Ale naozaj iba trošilinku. Vedela totiž jedno tajomstvo, ktoré jej starký stále pripomínal, keď už bol ťažko chorý.

„Moja princezná, my dvaja sa určite stretneme a tam si všetko dopovieme…, nesmúť, keď odídem,“  tak jej to kládol na srdce. A starký nikdy neklamal.

Stretnú sa v nebi, kam aj Lesanka raz príde. Keď sa naučí písať, všetko si zaznačí, aby na nič nezabudla a mohla mu všetko porozprávať.

„Deduško, maj sa krásne, a pozdrav starkú, prastarkú, prastarkého, uja Miloša, Jána Pavla II. a všetky malé deti. A neboj, budem dobrá,“ tak sa modlila. Bola statočná. Mnohí nechápali, ako to dokázala.

 © Júlia Hubeňáková, 3.5.2013

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok. Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová. A slovo, ktoré počujete, nie je moje, ale Otcovo, toho, ktorý ma poslal.

Toto som vám povedal, kým som ešte u vás. Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.

Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje. Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja. A povedal som vám to teraz, skôr, ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane.“

Jn 14, 23-29

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *